X
تبلیغات
زولا
صدمات ورزشی و بی پولی


سلام،


من مثل اینکه هر ورزشی میکنم باید یه لطمه ای به خودم بزنم. چند وقت پیش داشتیم والیبال بازی میکردیم و یکی از بچه های تیم حریف یه آبشار محکم زد و منم اومدم بگیریمش که انگشتم به روزی که میبینید افتاد.


بعد از گذشت حدود ۶ هفته دردش تقریبا کاملا از بین رفت ولی هنوز یه کم تورم داشت. نرگس اصرار کرد که من برم دکتر. هر چی گفتم چیزیش نیست و خودش خوب میشه، ولی نرگس همچنان اصرار کرد که من برم دکتر.


اولش رفتم پیش یه دکتر عمومی و اون منو به یه جراح دست معرفی کرد. از انگشتم ۶ تا عکس گرفتن. جراح دست هزار تا چیز رو اندازه گرفت. زاویه مچ دست وقتی که مچم رو به تو و بیرون خم میکردم. زاویه بین انگشت کوچک و انگشت شصت وقتی انگشتامو رو کاملا باز میکردم، قطر انگشت باد کرده و قطر همان انگشت در آن یکی دست و خلاصه هزار تا از این اندازه گیری ها. آخرش هم گفت هیچ چیت نیست، ۹ ماه تا یکسال طول میکشه تا انگشتت کاملا خوب بشه.


کارت بیمه من رو تو سیستمشون وارد کردن و گفتن که من لازم نیست پول بدم و من خوشحال و خندان اومدم خونه. چند روز بعد یه صورتحساب اومد در خونه که هزینه درمان! من شده ۹۷۸ دلار که یه مقدارشو بیمه میده و من باید ۶۱۶ دلار بدم . به همین سادگی پس انداز دو ماهم دود شد رفت هوا.


از طرف دیگه من هر ماه یه مقدار از حقوقم رو میزارم تو حساب بازنشستگی. این مسئله بین صورته که یه سری أدمهایی با پول شما براتون سهام میخرند. در ضمن شرکت ما برای اینکه شما رو تشویق به اینکار بکنه بازای هر یک دلار که شما تو حسابتون میزارید ۷۰ سنت میزاره و ۵۰ سنت هم سهام شرکت بهتون تعلق میگیره. خلاصه اینکه ارزش حساب بازنشستگیم بعد از ۳ سال نزدیک ۴۰ هزار دلار شده بود که با وضعیت اقتصادی موجود و افت قیمت سهام الان ارزش حساب بازنشستگیم از ۱۰ هزار دلار هم کمتر شده. خدا اینکه این رییس جمهور جدید بتونه شرایط رو عوض کنه.


موفق باشی


-امیر