رابطه قبل از ازدواج

سلام به همه دوستان خوب،
این بحث رو خیلی وقت پیش میخواستم توی این وبلاگ مطرح کنم. حالا چی شد که تا حالا صبر کردم نمیدونم. هر کدوم از ما بسته به جنسیت و طرز فکرمون و جامعه ای که توش زندگی میکنیم روابط قبل از ازدواج رو دا حد خاصی قابل قبول میدونیم. اجازه بدید مسئله رو کمی بازتر کنم. بعضیها معتقدن که قبل از ازدواج هیچگونه رابطه ای، حتی در حد حرف زدن، نباید بین زن و شوهر برقرار باشه. منظورم اون مدل ازدواجهاییکه در اونها پدر و مادرها برای بچه هاشون تصمیم میگیرن. از طرف دیگه بعضیها هم معتقدن که هیچگونه محدودیتی نباید وجود داشته باشه، مثل خیلی از آدمهای اینجا (آمریکا) که قبل از ازدواج حتی مدتی با هم زندگی میکنن. بین این دو حد میشه هزار جور عقیده دیگه رو مطرح کرد. بعضیها معتقدن که آشنایی ایراد نداره به شرط اینکه به قصد ازدواج باشه و در اون تماس قیزیکی حتی در حد دست دادن وجود نداشته باشه، بعضیها تماس فیزیکی رو تا حد خاصی قابل قبول میدونن. از نظر من نمیشه گفت که کدوم نظر درست و کدوم نظر غلطه، اینجا درست و غلط برمیگرده به افراد و جامعه و هزار پارامتر دیگه و هر کدوم از نظرات هم خوبیها و بدیهای خودش رو داره.
به دو نکته لطفا دقت کنید:
1- اون چیزی که بهش عمل میکنید و اون چیزی که  قبول دارید میتونه متفاوت باشه.
2- اگر چیزی رو برای خودتون قبول دارید، باید اون رو برای جنس مخالفتون هم قبول داشته باشید. مثلا نمیتونید قبول داشته باشید که در رابطه محدودیتی نباید وجود داشته باشه، اما موقع انتخاب همسر دنبال یکی باشید که آفتاب مهتاب ندیده باشه (قابل توجه بعضی از آقایون)

برای اینکه بتونیم از نظرات شما اطلاعات آماری بدست بیاریم. من این روابط رو به 5 دسته تقسیم بندی میکنم:

1- انتخاب والدین: در داین دسته پدر و مادر برای فرزندان تصمیم میگیرند.
2- ازدواج سنتی: در این دسته، دو نفر از طرف خانواده ها معرفی میشوند. در مدت زمانی معمولا کوتاه با هم آشنا میشوند و تصمیم میگیرند که ازدواج کنند یا نه.
3- آشنایی به قصد ازدواج: در این دسته ابتدا دو نفر با هم آشنا میشوند و بعد در صورتیکه علاقه به میزان کافی بوجود بیاید خانواده ها در جریان قرار میگیرند. رابطه تنها در حد تبادل نظرات است.
4- رابطه محدود: مانند دسته سوم با این تقاوت که رابطه از حد تبادل نظرات کمی فراتر میرود ولی همچنان محدود است.
5- رابطه نامحدود: مانند دسته چهارم با این تفاوت که دو نفر برای رابطه محدودیتی در نظر نمیگیرند و رابطه را تا جاییکه خودشان صلاح بدانند پیش میبرند.

حالا از نظر شما، با توجه به جنسیت، شخصیت و جامعه ای که توش زندگی میکنید، چه میزان رابطه بین یک زن و یک مرد تا قبل از ازدواج قابل قبول است و شما به کدام دسته تعلق دارید؟  لطفا دلایل خود را نیز ذکر کنید.

برای اینکه بتوانیم امار بهتری داشته باشیم، برای خانمها و آقایان دو نظر سنجی مجزا در نظر گرفته شده.

موفق باشید

-امیر کاشانینظر سنجی برای خانمها

نظر سنجی برای آقایان